Ordu Havaalanı Araç Kiralama

Özellikle ve özellikle yaylalarda şenlik zamanlarından Ordu Havaalanı araç kiralama şirketlerine talep artıyor. Perşembe Yaylası’nı duymamış olabilirsiniz ama Ordu denince akla ilk gelen Boztepe olsa da Perşembe Yaylası aslında Karadeniz’de en meşhur yaylaları arasındadır. Demem o ki Ordu-Giresun havalimanı açıldıktan bu yana bir çok insan Ordu’ya yaylalara şenliklere gidiyor.

Ordu havalimanı araç kiralama şirketleri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye’ye her geçen gün yeni havalimanları ekleniyor. Hükümet kara ve hava ulaşımı konusunda sürekli yenilikler kazandırdığı için Ordu’ya da bir havalimanı şart olmuştu. Ama Ordu’daki havalimanının hiç bir havalimanında olmayan özelliği ise denizi taşla doldurup üzerine havalimanı yapmalarıdır. Yeni bir havalimanı olduğu için Ordu araç kiralama şirketleri tercih noktasında çok seçici firmalara verildi. Önüne gelen her rent a car firması buraya dükkanı açamadılar. Hemen Ordu Havaalanı araç kiralama şirketlerinin fiyat politikası hakkında da bilgi vermek isterim. Öncelikle aracı kaç kişi ve hangi amaçla kiraladığınıza karar verin. Daha sonra kaç günlük kiraladığınıza karar verin. Mesela 3 ya da 4 arkadaş araç kiralayacaksanız binek araç işinizi fazlasıyla görecektir. Daha sonra ise nerede kalacağınıza karar vermelisiniz. Dedik ya adı her ne kadar Ordu Havalimanı diye geçse de aslında resmi adı Ordu-Giresun Havalimanı’dır. Bu da demek oluyor ki havalimanı Ordu ile Giresun arasında yer almaktadır. Eğer Ordu Perşembe de kalacaksanız uzak olduğunu bilmelisiniz. Ve en son aracı teslim ederken de Ordu merkezde kalırsanız sizler için daha faydalı olacaktır. 4 kişilik için bir binek aracın günlük kirası Ordu havaalanı araç kiralam şirketlerinde kişi başı 30 TL’ye geliyor.

Sakarya Kiralık Araba

Türkiye’nin bir çok noktasında ve şehrinde araç kiralayan birisi olarak bazı tavsiyelerde de bulunmak isterim. Mesela Sakarya kiralık araba için arayışınız doğa konseptli olacaksa mutlaka altı yüksek araba kiralayın. Bolu Yedigöller,Abant Gölü bir nebze de olsa yolları düzgün olsa da diğer yerlere giderken arabanın altını vurabilirsiniz. Muğla araç kiralama firmalarından da araç kiralamıştım. Mesela Muğla her ne kadar sadece Bodrum ile meşhur olsa da denize sıfır dağların arkasında çok muazzam güzellikte koyları da vardır. Yine burada da altı yüksek araba kiralamanızı tavsiye ediyorum. Ordu havaalanı araç kiralama firmalarında genelde jip tarzı araçların olması zaten problemi ortadan kaldırıyor. Araç kiralama firmaları da biliyor ki Karadeniz’e gelen her misafir mutlaka dağlara,tepelere ve yaylalara bir kere de olsa çıkar gezer.

Bir yorum bırakın