İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul atatürk havalimanı araç kiralama şirketleri o kadar çok fazla ki six,garenta,intercity,national car rental,gaarage,enterprise ve çok daha fazlası… Şimdi sizlere çok net bir şekilde araç kiralarken dikkat etmeniz gerekenleri açıklamak istiyorum. Öncelikle araç kiralama işini internetten yapmayın ya da telefonla da yapmayın. Sebeplerine yavaş yavaş geliyorum.

İstanbul atatürk havalimanı oto kiralama şirketlerinden her hangi bir tanesinden internetten diyelim ki bir Ford Fiesta kiraladınız. Parasını da ödediniz ve hatta tam güvence bedeli paketi de satın aldınız. Buraya kadar zaten her şey çok normal. Olması gereken aslında tam olarak budur. Fakat bazı firmalar gelen hiç bir müşteriyi kaçırmamak adına sizin aracınızı belki bir gün belki de iki gün önce başka bir müşteriye kiralayabiliyorlar. Diyelim ki siz cumartesi günü istanbul atatürk havalimanı rent a car firmasında olacaksınız. Ama sizin kiraladığınız arabayı da bir başkası cuma günü kiralamak istedi ve 1 aylık kiralamak istedi. Siz de 2 günlük kiralamak istediniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı Araba Kiralama

Bu durumda sizler istanbul atatürk araç kiralama firmasına daha az katkı sağladığınız için sizin araba hooop başka bir müşteriye gitti. Peki size nasıl bir açıklama yapacaklar? Merak etmeyin minareyi çalan kılıfını hazırlar sözü tam da bu noktada yerini belli ediyor. Size de sizin aracın arıza yaptığını ve size başka araç vermek zorunda olduğunu filan söylüyorlar. Hatta size daha bir üst model araba vererek sizden ek para bile istiyorlar. Şirket politikaları gereği aslında sizden ek para talep etmemeleri gerekiyor. Nerede kaldı müşteri memnuniyeti politikaları? Ben bu durumu çok iyi bildiğim için Ankara’dan İstanbul’a geleceğim gün europcar atatürk havalimanı telefon ile arayarak ellerinde o an hangi aracın var olduğunu ve fiyatını sordum. Daha sonra yine aynı gün budget atatürk havalimanı ofisini aradım. Ellerinde ne kadar araç varsa hepsinin fiyatını tek tek aldım ve en uygun fiyatı rezerve yapmalarını ve 3 saat sonra orada olacağımı söyledim. Tabi ki kredi kartım yok dedim. Geldiğimde nakit öderim dedi. Bu durum herkese özel olmasa da eğer size güvenirlerse arabayı rezerve edebiliyorlar.

Bir yorum bırakın