İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul atatürk havalimanı araç kiralama firmaları bazı uçak bileti satan firmalar ile ortak çalışıp daha uygun fiyata araba kiralatıyorlar Diyelim ki siz İzmir’den İstanbul’a uçak biletinizi Pegasus’tan aldınız. Pegasus’un anlaşması olduğu İstanbul Atatürk Havalimanı rent a car firmasının sitesinden online olarak araç kiralayabiliyorsunuz. Fakat bir çok kişi online araç kiraladıktan sonra firmayı aramayı unutuyorlar.

İstanbul atatürk havalimanı araç kiralama şirketleri hakkında bir arkadaşımın olumsuz bir deneyimi vardı onu sizlere aktarmak istiyorum. Arkadaşım Pegasus’tan ucuza uçak bileti alıyor hatta daha sonra cep telefonuna mesaj geliyor ve X bir firmadan aracınızı yüzde 40 indirimli kiralayabilirsiniz diye. Hemen ilgili İstanbul Atatürk araç kiralama firmasının sitesine giriyor ve aracı kiralıyor. Önce bir Ford Fiesta gözüne çarpıyor ancak 88 TL olan bu aracı kiralayacağıma 100 TL olan Jetta arabayı kiralarım diyor. Daha sonra firmayı arayıp onay alması gerektiğini bilmediği için son gün firmayı arıyor ve ellerinde o aracın olduğunu söylüyorlar. Ve gerçekten de İstanbul Atatürk Havalimanı oto kiralama firması randevu günü geldiğinde aracı teslim ediyor. Fakat daha sonra arkadaşın İstanbul’da işleri bittikten sonra İzmir’e dönmek için havalimanına gidip aracı teslim ediyor. O da ne? Tamponda çok minik bir çizik var diye kendisinden 520 TL ücret talep ediliyor. Arkadaş bu yaşamış olduğu olaydan sonra mutlaka küçük ya da büyük hasarlar için aracınızı kasko yaptırın diye herkese tavsiyeler veriyor.

İstanbul Atatürk Araç Kiralama

Europcar atatürk havalimanı telefon ile konuştuğunda ise kendisine düzgün aracı verdikleri için teşekkür ediyor fakat gel gör ki kendisinden alınan 520 TL paranın çok minik bir çizik için çok fazla olduğunu söylese de yapmış olduğu ödemeyi bir daha geri alamıyor. Arkadaş Atatürk rent a car firmasından çıktıktan sonra aracı sadece otobanda kullandığını ama sadece 1 kere avmye girdiğini söylüyor. Sanırım aracın tampon çiziği de orada olması gerekiyor diyor. Fakat madem bu arabaların en düşük masrafını biz karşılayacağız o zaman neden bu arabaların kaskosu ya da sigortası var diye kendi kendine söylense de artık iş işten geçmiştir. Bence arkadaş haksız sayılmaz ama sistem böyle.

Bir yorum bırakın