En Uygun Araç Kiralama Hakkında Bilgiler

En uygun araç kiralama için bilmeniz gereken konulardan birisi de çalışıyor olmanız. Eğer çalışmıyor ya da öğrenci iseniz en uygun araba kiralama konusunda inanılmaz acayip belgeler isteyebiliyorlar. Rent a car firmaları genelde çalışan kişilere itimat ederken çalışmayan işi gücü olmayan kişilere karşı biraz ön yargı ile yaklaşıyorlar. Sonuçta arabanın bir şey gelse sizi bulabilecekleri bir iş adresi istiyorlar.

Araç kiralama uygun fiyat 150 TL’den günlük fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Fakat buna ek olarak da tek yönlü araç kiralamak fiyat noktasında çok daha mantıklıdır. Diyelim ki Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde öğrencisiniz ve İstanbul’a dönem ya da yıl sonu gelmek istiyorsunuz. Hele hele 3-4 arkadaş bir araya geldiğiniz takdirde kişi başı çok daha ucuza gelecektir. Araç kiralama en uygun fiyat orta segment araçlarda olduğunu ve dediğim gibi grupça araç kiralayarak tek yön olursa bu fiyat neredeyse kişi başı 25 TL’ye gelmiş oluyor. Otobüs bileti fiyatının 3/1’i fiyatına denk gelmesi de cabası olacaktır. İnsanlar araba kiralama uygun fiyat araştırması yaparken araçların kaskosunun kontrolünü yapmıyorlar. Bazı firmalar ellerindeki araçların maliyetlerini daha da minimum noktaya düşürmek için araçların kaskosunu yapmıyorlar. Önemli bir konu mu? Evet çok çok önemli bir konu. Bir kaza anında maddi olarak ciddi sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Hatta kaza yaptığınız zaman karşı tarafın masraflarını bile siz karşılamak zorunda kalabilirsiniz.

Araç Kiralama En Uygun Nasıl Yapılır?

Araba kiralamanın en uygun yolu sürekli aynı yerden araç kiralamaktır. Sürekli aynı firmadan araç kiralarsanız araç kiralama firmasına güven verirsiniz. Belki günün birinde kredi kartınıza koyulan ön provizyon için kredi kartınızın limiti olmayabilir. Bu durumda da araba kiralayamazsınız. Ama dediğim gibi sürekli aynı yerden araç kiralarsanız her seferinde araba kiralama uygun fiyat olarak 150 TL yerine 140 130 TL’ye gelebilir. Araba kiralama en uygun arıyorsanız sürekli aynı yerden araç kiralarsanız sürekli olarak puan toplayabilirsiniz. Bu puanlarla da ilerleyen dönemlerde belki çok çok ucuza hatta bedavaya bile araba kiralayabilirsiniz. Tabi bunun için bir kaç firmadan araba kiralayarak deneme yanılma yöntemi ile sizin için en iyi firmayı bulabilirsiniz.

Bir yorum bırakın